Modafen jest wskazany w krótkotrwałym leczeniu objawów nieżytu nosa, ostrego zapalenia nosogardzieli, ostrego zapalenia gardła, ostrego nieżytu trąbki słuchowej.
Skład:
Ibuprofen 200 mg, Pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg
Działanie:
Lek przeciwgorączkowy, przeciwbólowy, zmniejsza przekrwienie błon śluzowych.
Preparat Modafen jest preparatem złożonym zawierającym dwie substancje czynne: ibuprofen i pseudoefedrynę. Ibuprofen hamuje wytwarzanie prostaglandyn, które są uwalniane w miejscu uszkodzenia tkanek i powodują ból i odczyn zapalny.
Ibuprofen działa przeciwgorączkowo.
Pseudoefedryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych. W ten sposób ułatwia oddychanie przez nos oraz powoduje wyrównanie ciśnienia w uchu środkowym.
Skojarzone działanie substancji czynnych polega na zmniejszeniu przekrwienia błony śluzowej, działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Preparat powoduje udrożnienie przewodów nosowych, znosi odczucie zapchania uszu wywołane niewyrównaniem ciśnienia w uchu środkowym i łagodzi objawy bólowe w przeziębieniu i grypie.
Wskazania:
Modafen jest wskazany w krótkotrwałym leczeniu objawów nieżytu nosa, ostrego zapalenia nosogardzieli, ostrego zapalenia gardła, ostrego nieżytu trąbki słuchowej. Preparat ModafenŽ jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.