Tabcin Trend stosuje się w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy przebiegających z katarem, obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok, bólem głowy, uczuciem ogólnego rozbicia, kichaniem, gorączką, drapaniem w gardle i bólem gardła.
Skład:
1 kapsułka zawiera substancje czynne: maleinian chlorfenyraminy 2 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg, paracetamol 250 mg oraz substancje pomocnicze.
Wskazania:
Tabcin Trend stosuje się w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy przebiegających z katarem, obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok, bólem głowy, uczuciem ogólnego rozbicia, kichaniem, gorączką, drapaniem w gardle i bólem gardła.
Działanie:
Preparat złożony o skojarzonym działaniu składników. Chlorfenyramina, substancja przeciwhistaminowa, łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie) w przebiegu przeziębienia i grypy. Pseudoefedryna, substancja zwężająca naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, a tym samym ułatwia swobodne oddychanie. Paracetamol, o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, łagodzi bóle, np. głowy, gardła oraz łagodzi ogólne objawy przeziębienia i grypy.
Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu, nie stosować leku po upływie terminu ważności. Lek przechowywać w temperaturze pokojowej, tj. 15-25?C, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Tabcin dostępny jest w opakowaniu 12 kapsułek.