Panadol Extra

tabletki powlekane

produkt dostępny bez recepty

Kofeina (caffeine)

+

paracetamol

Opakowanie:

12 tabletek
dostępny, cena 11,30 zł

Koszyk:

11,30 zł

Więcej informacji o Panadol Extra

PANADOL Extra x 24 tabletkiPanadol Extra znajduje zastosowanie w: bólach różnego pochodzenia, w tym: ból głowy, gardła, migreny, bóle zębów, kostne, stawowe, mięśniowe, miesiączkowe. Gorączka w przebiegu przeziębienia i stanów grypopodobnych.Skład:1 t...
PANADOL Extra x 24 tabletki

Panadol Extra znajduje zastosowanie w: bólach różnego pochodzenia, w tym: ból głowy, gardła, migreny, bóle zębów, kostne, stawowe, mięśniowe, miesiączkowe. Gorączka w przebiegu przeziębienia i stanów grypopodobnych.

Skład:

1 tabl. powl. zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

Działanie:

Lek o połączonym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym paracetamolu oraz kofeiny nasilającej działanie przeciwbólowe. Mechanizm działania paracetamolu polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Zawarta w preparacie kofeina wykazuje działanie pobudzające na ośrodki wegetatywne: oddechowy, naczynioruchowy i nerwu błędnego, przez co poprawia ogólne samopoczucie i znosi uczucie zmęczenia często towarzyszące chorobom przeziębieniowym. Preparat dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po około 30-60 min. Jest metabolizowany w wątrobie, wywołuje tam indukcję enzymów mikrosomalnych; wydalany z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów i po sprzężeniu z cysteiną.

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia: ból głowy, gardła, migreny, bóle zębów, kostne, stawowe, mięśniowe, miesiączkowe. Gorączka w przebiegu przeziębienia i stanów grypopodobnych.

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.