Nurofen plus znajduje zastosowanie w bólach reumatycznych i mięśniowych, bólach pleców, nerwobólach, migrenie, bólach głowy, bólach zębów, bolesnym miesiączkowaniu, stanach gorączkowych, objawach przeziębienia i grypy.
Skład:
1 tabl. powl. zawiera 200 mg ibuprofenu i 12,8 mg fosforanu kodeiny.
Działanie:
Preparat łączy obwodowe działanie ibuprofenu z ośrodkowym działaniem kodeiny. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo przez hamowanie cyklooksygenazy prostaglandynowej. Kodeina działa przeciwbólowo poprzez wiązanie z receptorami opioidowymi w o.u.n. T0,5 ibuprofenu i kodeiny we krwi wynosi około 3 h.
Wskazania:
Bóle reumatyczne i mięśniowe, bóle pleców, nerwobóle, migrena, bóle głowy, bóle zębów, bolesne miesiączkowanie, stany gorączkowe, objawy przeziębienia i grypy.