Antidol 15

produkt dostępny bez recepty, tabletki,

Kodeina (codeine)

,

paracetamol

, Sandoz

Opakowanie:

10 tabletek
niedostępny

Koszyk:

Więcej informacji o Antidol 15

ANTIDOL 15 x 10 tabletekWskazaniami do stosowania tabletek Antidol są: bóle różnego pochodzenia: ból głowy; bóle zębów, po ekstrakcji; bóle kostno-stawowe, także pourazowe; bóle pourazowe tkanek miękkich; bóle miesiączkowe.Skład:1 tabl. 15 zawiera 500...

ANTIDOL 15 x 10 tabletek

Wskazaniami do stosowania tabletek Antidol są: bóle różnego pochodzenia: ból głowy; bóle zębów, po ekstrakcji; bóle kostno-stawowe, także pourazowe; bóle pourazowe tkanek miękkich; bóle miesiączkowe.

Skład:

1 tabl. 15 zawiera 500 mg paracetamolu i 15 mg fosforanu kodeiny.

Działanie:

Preparat łączy w sobie działanie paracetamolu i kodeiny. Paracetamol hamując syntezę prostaglandyn wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Działanie preparatu pojawia się 15 min. po zażyciu i utrzymuje się przez 4 h. Maksymalne stężenie występuje po około 15-40 min. T0,5 paracetamolu wynosi 1-4 h, kodeiny 2,5-3 h. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie przez nerki.

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia: ból głowy; bóle zębów, po ekstrakcji; bóle kostno-stawowe, także pourazowe; bóle pourazowe tkanek miękkich; bóle miesiączkowe; bóle w przebiegu choroby nowotworowej. Gorączka różnego pochodzenia, w tym także w przebiegu zakażeń, chorób nowotworowych.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność wątroby i nerek. Choroba alkoholowa. Nie stosować u dzieci do 6 r.ż.

Skład Antidol 15

  • Substancje czynne: 500 mg paracetamolu i 15 mg fosforanu kodeiny,
  • substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana żelowana, kwas stearynowy, powidon, krospowidon (jako składnikiParacetamolu Compap L 90%) oraz celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna,magnezu stearynian.

Ulotka produktu Antidol 15

Przeczytaj dane na temat składu, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.