Gripex Noc

tabletki powlekane

produkt dostępny bez recepty

Dekstrometorfan (dextromethorphan)

+

paracetamol

+

Pseudoefedryna (pseudoephedrine)

+

Dekschlorfeniramina (dexchlorpheniramine)

Opakowanie:

12 tabletek = 1 blister
dostępny, cena 19,98 zł

Koszyk:

19,98 zł

Więcej informacji o Gripex Noc

GRIPEX Noc x 12 tabletekLek stosowany w łagodzeniu objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak gorączka, katar, kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, suchy kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostn...
GRIPEX Noc x 12 tabletek

Lek stosowany w łagodzeniu objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak gorączka, katar, kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, suchy kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawo

Skład

1 tabl. powl. zawiera 500 mg paracetamolu, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny, 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu i 2 mg maleinianu chlorfeniraminy.

Działanie

Preparat złożony łagodzący objawy przeziębienia i grypy. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej. Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu odpowiada za działanie przeciwgorączkowe. Nie wpływa na agregację płytek krwi. Szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie w osoczu po 1 h. W 25-50% wiąże się z białkami osocza. Działanie przeciwbólowe utrzymuje się przez 4-6 h, a przeciwgorączkowe 6-8 h. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie przez nerki. Pseudoefedryna jest lekiem sympatykomimetycznym. Pobudza receptory a-adrenergiczne zlokalizowane w mięśniówce gładkiej naczyń krwionośnych błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, w wyniku czego następuje skurcz naczyń i zmniejszenie obrzęku oraz przekrwienia błony śluzowej. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie w osoczu po 2 h. Działanie pojawia się po 15-30 min. i utrzymuje się przez 4 h. T0,5 wynosi 9-16 h. Wydalanie następuje przez naerki, głównie w postaci niezmienionej. Chlorfeniramina blokuje receptory H1 i serotoninergiczne. Działa uspokajająco, nasennie, zmniejsza wyciek wydzieliny śluzowej z nosa, świąd, kichanie i łzawienie.Dobrze wchłania się z przwodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie w osoczu po 2-3 h. Działanie terapeutyczne pojawia się po 15-30 min. i utrzymuje się przez 4-6 h. T0,5 wynosi 20 h. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie przez nerki. Dekstrometorfan jest pochodną leworfanolu o działaniu przeciwkaszlowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu ośrodka kaszlu w rdzeniu przedłużonym, najprawdopodobniej poprzez blokowanie receptorów opioidowych. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po 2-3 h. Działanie pojawia się po 15-30 min. i utrzymuje się przez 4-6 h. T0,5 wynosi 3-4 h. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie przez nerki.

Wskazania

Łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak gorączka, katar, kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, suchy kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.