Gripex

produkt dostępny bez recepty, tabletki powlekane,

Dekstrometorfan (dextromethorphan)

,

paracetamol

,

Pseudoefedryna (pseudoephedrine)

, US Pharmacia

Opakowanie:

24 tabletki
niedostępny

Koszyk:

Więcej informacji o Gripex

Lek stosowany w doraźnym leczeniu objawowego przeziębienia, grypy oraz w stanach grypopodobnych, zapaleniu zatok obocznych nosa, przebiegających z gorączką, kaszlem, bólami głowy i gardła, bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi.Skład1 tabl. lub 15 ml s...
Lek stosowany w doraźnym leczeniu objawowego przeziębienia, grypy oraz w

stanach grypopodobnych, zapaleniu zatok obocznych nosa, przebiegających z

gorączką, kaszlem, bólami głowy i gardła, bólami mięśniowymi i kostno-

stawowymi.

Skład

1 tabl. lub 15 ml syropu zawiera 325 mg paracetamolu, 30 mg chlorowodorku

pseudoefedryny, 10 mg bromowodorku dekstrometorfanu.

Działanie

Preparat wieloskładnikowy o kompleksowym działaniu przeciwbólowym,

przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrożniającym przewody nosowe i

ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz

przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych. Zawarty w preparacie

paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, głównie przez

hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Dobrze

wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po

około 30-60 min., a następnie jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z

moczem w postaci glukuronianów i siarczanów oraz po sprzężeniu z cysteiną.

U chorych z niewydolnością nerek sprzężony paracetamol kumuluje się we

krwi. Chlorowodorek pseudoefedryny jest aminą sympatykomimetyczną o

działaniu obwodowym i słabym ośrodkowym: zmniejsza przekrwienie błony

śluzowej nosa, rozszerza oskrzela. Bromowodorek dekstrometorfanu jest

ośrodkowo działającym lekiem przeciwkaszlowym o działaniu utrzymującym się

przez 6-8 h.

Wskazania

Doraźne leczenie objawowe w przeziębieniu, grypie, stanach grypopodobnych,

zapaleniu zatok obocznych nosa, przebiegających z gorączką, kaszlem,

bólami głowy i gardła, bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi.

Ulotka produktu Gripex

Przeczytaj dane na temat składu, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.