Febrisan

proszek musujący

produkt dostępny bez recepty

Kwas askorbinowy (Witamina C) (ascorbic acid)

+

paracetamol

+

Fenylefryna (phenylephrine)

Opakowanie:

12 torebek 5 gramów
dostępny, cena 18,00 zł

Koszyk:

18,00 zł

Więcej informacji o Febrisan

FEBRISAN x 8 saszetekFebrisan znajduje zastosowanie w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy: gorączka, dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowe, ból gardła, katar, ból zatok.Skład:1 saszetka zawiera 750 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku f...
FEBRISAN x 8 saszetek

Febrisan znajduje zastosowanie w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy: gorączka, dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowe, ból gardła, katar, ból zatok.

Skład:

1 saszetka zawiera 750 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 60 mg kwasu askorbowego.

Działanie:

Preparat łączy w sobie działanie poszczególnych składników. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Po podaniu doustnym osiąga maksymalne stężenie we krwi po około 1 h. T0,5 wynosi 2-4 h. Metabolizowany w wątrobie, wydalany przez nerki. Fenylefryna oddziałuje na receptory a-adrenergiczne, powodując zwężenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa. Z przewodu pokarmowego wchłania się w niewielkim stopniu. T0,5 wynosi 2-3 h. W znacznym stopniu jest metabolizowana w ścianie jelita cienkiego, wydalana głównie z moczem. Dodatek kwasu askorbowego służy uzupełnieniu niedoborów, które często pojawiają się w przebiegu chorób przeziębieniowych.

Wskazania:

Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy: gorączka, dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowe, ból gardła, katar, ból zatok.

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.