Acti-Trin

syrop

produkt dostępny bez recepty

Dekstrometorfan (dextromethorphan)

+

Pseudoefedryna (pseudoephedrine)

+

Tryprolidyna (triprolidine)

Opakowanie:

100 mililitrów
niedostępny

Koszyk:

Więcej informacji o Acti-Trin

ACTItrin, syrop, 100 mlSkład5 ml syropu zawiera:substancje czynne - chlorowodorek triprolidyny 1,25 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg, bromowodorek dekstrometorfanu 10 mg.substancje pomocnicze - maltitol ciekły, sodu benzoesan, metylu parahydroks...

ACTItrin, syrop, 100 ml

Skład

5 ml syropu zawiera:

substancje czynne - chlorowodorek triprolidyny 1,25 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg, bromowodorek dekstrometorfanu 10 mg.

substancje pomocnicze - maltitol ciekły, sodu benzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, sacharyna sodowa, lewomentol, wanilina, aromat "cola" (substancje aromatyczne naturalne, triacetyna E1518, etanol), barwniki (żółcień chinolinowa, czerwień koszenilowa, czerń brylantowa), etanol 96% (v/v), woda oczyszczona.

Działanie

Lek Actitrin zawiera trzy substancje czynne: triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Triprolidyna w skojarzeniu z pseudoefedryną hamuje odruch kichania, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa i inne objawy przeziębienia. Pseudoefedryna ponadto zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa przez co zwiększa jego drożność. Dekstrometorfan dizała przeciwkaszlowo.

Dawkowanie

- dzieci od 7 do 12 lat: 5 ml syropu 3 do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 6 godzin.

- dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 10 ml syropu 3 do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 6 godzin.

Przeciwwskazania:

Nie nalezy stosować leku Actitrin, jeśli występuje:

- nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku,

- podczas leczenia inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO) (takimi jak iproniazyd, fenelzyna, izokarboksyd, tranylcypromina, klorgilina, selegilina, toloksaton, amiflamina, moklobemid, lazabemid) oraz przez 2 tygodnie po odstawieniu inhibitorów MAO,

- w astmie oskrzelowej,

- ciężkiej niewydolności wątroby i nerek,

- w niewydolności oddechowej,

- w kaszlu z dużą ilością wydzieliny oraz kaszlu związanym z astmą oskrzelową,

- w ciężkim nadciśnieniu,

- ciężkiej chorobie niedokrwiennej serca,

- w mukowiscydozie,

- u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u dzieci do 7 lat.

Działania niepożądane:

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosującychlek): spadek nastroju, zmęczenie, pobudzenie, zawroty głowy, zaburzenia snu, senność, niepokój, halucynacje, zaburzenia rytmu serca (tachycardia), nudności, wymioty, zaparcia lub biegunki, suchość błony śluzowej jamy ustnej i nosogardzieli, zatrzymanie moczu i bolesne oddawaniem oczu (zwłaszcza u mężczyzn z objawami przerostu gruczołu krokowego), wysypka ze świądem lub bez świądu, pokrzywka.

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.