Calpol 6 Plus

zawiesina

produkt dostępny bez recepty

paracetamol

Dawka:

250 mg/5 ml

Opakowanie:

100 mililitrów
dostępny, cena 19,50 zł

Koszyk:

19,50 zł

Więcej informacji o Calpol 6 Plus

Calpol 6 plus - syropSkład: 5 ml zawiesiny Calpol zawiera:Substancje czynne:250 mg paracetamoluSubstancje pomocnicze:syrop prostysorbitol 70%zdyspergowana celulozaglicerolpolisorbat 80metylu parahydroksybenzoesanaromat cukrowyaromat pomarańczowyżółci...
Calpol 6 plus - syrop

Skład:

5 ml zawiesiny Calpol zawiera:

Substancje czynne:

250 mg paracetamolu

Substancje pomocnicze:

syrop prosty

sorbitol 70%

zdyspergowana celuloza

glicerol

polisorbat 80

metylu parahydroksybenzoesan

aromat cukrowy

aromat pomarańczowy

żółcień pomarańczowa E 110

woda oczyszczona

Działanie:

Lek Calpol w postaci zawiesiny doustnej zawiera jako substancję czynną paracetamol. Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Wskazania:

Lek Calpol przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 6 lat.

Wskazania do stosowania leku Calpol:

gorączka występująca w przebiegu:

- przeziębienia

- grypy

- chorób wieku dziecięcego

oraz ból o małym lub umiarkowanym nasileniu:

- ból głowy

ból związany z ząbkowaniem

ból zęba

bóle mięśniowe, stawowe i kostne

bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych

Dawkowanie:

Leku Calpol nie należy stosować dłużej niż przez 3 kolejne dni bez konsultacji z lekarzem. Leku Calpol nie należy rozcieńczać. Starannie wstrząsnąć przed użyciem. Załączona miarka dozująca ułatwia odmierzenie dawki leku.

UWAGA!

Po każdorazowym otwarciu, szyjkę butelki należy wytrzeć do czysta. Butelkę należy dokładnie zamknąć uważając, aby nie uszkodzić nakrętki.

Dawkowanie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat

Dawka jednorazowa wynosi od 500 mg do 1000 mg paracetamolu, tj. od 10 ml do 20 ml leku Calpol 6 Plus. Dawkę można powtarzać co 4 godziny, do maksymalnej dawki dobowej 4 g paracetamolu, tj. 80 ml leku Calpol 6 Plus.

Dawkowanie u dzieci w wieku od 6 do 12 lat

Dawkę ustala się wg masy ciała dziecka (przeciętnie jednorazowo od 10 do 15 mg/kg mc.). Od 250 mg do 500 mg paracetamolu, tj. od 5 ml do 10 ml leku Calpol 6 Plus. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie częściej niż 4 razy na dobę.

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.