Domowe testy diagnostyczne

udostępnij:

Samokontrola, samoobserwacja i profilaktyka zdrowotna to bez wątpienia słowa kluczowe we wstępnej weryfikacji stanu zdrowia naszego organizmu i wczesnej diagnozy wielu chorób i nieprawidłowości. Zwłaszcza jeśli nagle zaczynają dokuczać nam lub naszym dzieciom niepokojące objawy, które mogą wskazywać np. na zakażenie wirusem SARS-CoV-2 czy rozwijającą się anginę. W takich sytuacjach z  pomocą przychodzą domowe testy diagnostyczne, które znajdziecie Państwo w asortymencie naszej apteki.

Ponadto, w naszej ofercie mogą Państwo znaleźć testy pozwalające potwierdzić lub wykluczyć ciążę, określić dni płodne, nietolerancje pokarmowe czy wykryć obecność narkotyków w organizmie.

Jak działają i jakie są rodzaje testów diagnostycznych?

Obecnie istnieje wiele rodzajów szybkich testów do samokontroli w domu, jednak ich podstawowa zasada działania jest taka sama. Testy diagnostyczne zazwyczaj wykorzystują reakcje immunologiczne zachodzące pomiędzy np. hormonem a przeciwciałami, które są obecne w teście, w wyniku czego pojawia się barwna linia, a wynik odczytuje się wizualnie. Jest to narzędzie diagnostyczne, które pozwala w łatwy sposób, w warunkach domowych wstępnie potwierdzić lub wykluczyć powód dokuczających nam objawów. Wynik takiego testu jest prosty do interpretacji i zwykle dostępny w ciągu kilku minut. Aby go wykonać, należy samodzielnie pobrać próbkę śliny, kału, moczu, kroplę krwi z palca czy wymaz z gardła. Każdy test ma dołączoną instrukcję obsługi, która pozwala na jego prawidłowe wykonanie.

W asortymencie naszej apteki odnaleźć można m.in. testy do samodzielnej diagnostyki:

Dla kobiet, które chcą potwierdzić lub wykluczyć ciążę, pierwszym krokiem będzie wykonanie testu ciążowego, który wykrywa obecność hormonu ciążowego hCG w moczu lub w krwi. Wśród testów ciążowych w ofercie naszej apteki dostępne są testy strumieniowe jak np. Baby Boom test ciążowy strumieniowy lub płytkowe jak np. Test ciążowy bobo-test płytkowy.

Natomiast, podczas starań o dziecko, warto kontrolować swój cykl miesiączkowy i określić występowanie dni płodnych. Mogą w tym pomóc testy owulacyjne, dzięki którym sprawdzisz dzień owulacji, dający największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Takie testy również są dostępne w naszej aptece, m.in. Test owulacyjny utraczuły strumieniowy Diather.

Nierzadko dzięki testom diagnostycznym można stwierdzić chorobę czy zaburzenia organizmu już we wczesnym stadium, co daje przewagę w dalszych etapach leczenia i drodze do zdrowia. Na uwagę zasługuje tu test wykrywający krew utajoną w kale np. Test kasetkowy Diather. Takiej krwi nie widać gołym okiem, a jest to częsty objaw wskazujący na choroby jelita grubego i będący narzędziem do profilaktyki w kierunku wczesnego rozpoznania raka jelita grubego.

Należy jednak pamiętać, że testy diagnostyczne to jedynie pierwsze narzędzia do wykrycia choroby i nie mogą być podstawą leczenia, ani zastępować badań laboratoryjnych czy obrazowych. Polecamy, aby otrzymany wynik testu skonsultować z lekarzem, który zadecyduje o dalszych krokach diagnostycznych.

Jeśli nie znajdziecie Państwo poszukiwanych produktów na stronie internetowej naszej apteki, prosimy o kontakt (aptekagrojecka@wp.pl), podejmiemy starania aby sprowadzić dla Państwa brakujący preparat.